Ókori és középkori kútfők vizsgálata segíti a szeizmológusok munkáját a Közel-Keletet pusztító földrengések előrejelzésében. Egy történeti kutatást felhasználó tel avivi geofizikus szerint a Holt-tenger környékén a legnyugtalanítóbb a helyzet.
Földrengés Jeruzsálem óvárosában, 1927. július 11-én
A tel avivi egyetem geofizikusa, Dr. Shmulik Marco szerint egy Richter-skála szerinti hetes erősségű földrengés beláthatatlan következményekkel járna a politikailag instabil régióban, és súlyos veszélyt jelentene a szent helyekre és a világ békéjére. A történeti források vizsgálatát a földrengés-előrejelzéssel összekötő kutató megállapítása szerint a Szentföldön az elmúlt 2000 évben pusztító földrengések "400 évenként fordultak elő". A legnagyobbak a Jordán völgyében i.e. 31-ben, i.sz. 363-ban, 749-ben és 1033-ban alakultak ki. "A minta szerint bármikor sor kerülhet a következőre, hiszen 1033 óta már csaknem 1000 év telt el."
A szerzetesek és papok által készített feljegyzések áttételesen a jövőben bekövetkező földrengések helyének és erősségének a meghatározásában is segíthetnek. Kutatásában Marco az eredeti latin, görög és arab szövegeket lefordító történészek munkájára épít. "Ezek a feljegyzések ugyan nem tartoznak a hivatalos történetírás forrásai közé, de rengeteg hasznos információt tartalmaznak. Néhányban segítséget kérnek a templom helyreállításához. A régi stílus ellenére megállapíthatjuk belőlük a nagyobb katasztrófák helyét és idejét. E minták követése segíthet az előrejelzésben."
A legtöbbet idézett keresztény történetíró, akire Marco is többször támaszkodott, a 9. században élt bizánci szerzetes, Theophanész. Egyik kéziratában a következőket olvashatjuk: "Január 18-án 4 órakor nagy földrengés rázta meg Palesztinát, a Jordán vidékét és Szíriát. Rengeteg a halott, és a Szent Város környékén sok templom és kolostor összedőlt." A keresztény forrásokon kívül az Ószövetség néhány részlete is útmutatást nyújt. Zakariás könyvében két földrengésről esik szó, amelyek egyike az Olajfák hegyét sújtotta. A mohamedán papság is összegyűjtött néhány levelet, amelyek tovább szélesítik a képet.
Shmulik Marco, a tel avivi egyetem földrengés szakértője
A föld mélyében lejátszódó folyamatok megnyilvánulásait kutató geofizikus a múltbeli földrengések gyakoriságát, valamint térbeli-időbeli mintázatát vizsgálja az ősi feljegyzésekben. Megállapítása szerint "a Holt-tenger környékén a legnyugtalanítóbb a helyzet. Ha a földrengés következik be, Ammant, a Jordán-vidékét, Ramallahot, Betlehemet és Jeruzsálemet fogja érinteni."
Szövetséget a szkíták úgy kötnek, akivel kötnek: egy nagy cserépedénybe bort öntenek, és azt összekeverik a szövetséget kötők vérével. Előzőleg hegyes késsel megsebzik, vagy karddal kissé megvágják testüket, azután pedig a serlegbe mártanak egy kardot, nyilakat, egy harci fokost, és egy lándzsát, majd hosszasan imádkoznak, azután pedig isznak ők maguk is, akik ily módon szövetséget kötöttek, meg kíséretük legtekintélyesebb tagjai is.
Herodotosz
"Szent László (1077-1095) arcában a pártus királyok arca jön vissza valami egészen
időtlen mélységből... ez nem egy személyes arc, időtlen ez a királyi arc, mely a
királyi szkíta népek körében bukkan fel, és mindig az uralkodó arcvonásait állítja
elénk... Ha valaki egy árpádházi arcába belenézett, ismeretlen érzés és gyönyör
fogta el, mert olyan volt, mint hogyha az emberiség fényteli korszakát látta volna.
Azt az emberi arcot, amely közvetlenül a teremtés második pillanatában készült el.
Ezek nem földi arcú emberek voltak..."
Te vagy mindennek ős életfája , te izzó tűz örök forrata.Kibül ered minden alkota.
Karacsay Kódex
A gének nem hazudnak!!!!!!!
Grover Krantz nyilatkozta: „A magyarság ősisége egyenesen meglepő; én mezolitikumi nyelvnek találom, amely megelőzi a neolitikumi kort.”[8] Emellett még azt is kijelenti, hogy ha ez igaz, akkor a magyar nyelv tulajdonképpen a legidősebb helybeni nyelv Európában, vagyis az itt élők eredeti nyelve. (Krantz, 72)