Tisztelettel meghívjuk az Életfa Kulturális Alapítvány és az Örökség Népfőiskolai Szövetség közös rendezvényére
a 2007. november 16-17-én megrendezésre kerülő
Környezetkultúra Konferenciára
„Helyi közösségek és civil szervezetek szerepe a fenntartható vidékfejlesztés és az öko-szociális helyi gazdasági modellek létrehozásában”
A környezetkultúra a bennünket körülvevő világgal: a természetes és a mesterséges környezettel való kapcsolatunkat, ahhoz való viszonyulásunkat jelenti. Lényegében a természet és az épített környezet, valamint az ember harmonikus együttélését hirdető, azt eszményként megfogalmazó – keresztény megfogalmazásban a teremtett világ iránt felelősséget érző – életszemléletet jelent.
A konferencia célja:
Felvázolni azokat a legfontosabb területeket, ahol a bennünket körülvevő gazdasági és társadalmi rendszerek eltértek az élet természetes rendjétől.
Bemutatni olyan, a gyakorlatban már megvalósult kezdeményezéseket, melyek megkísérlik visszaállítani a felbomlott rendet.
Megkeresni a helyi közösségek és a civil szervezetek szerepét az öko-szociális helyi gazdasági rendszerek létrehozásában.
Felvázolni a civilek, az önkormányzatok, intézmények és az egyéb gazdasági szereplők lehetséges együttműködési területeit. A műhelyek munkája során konkrét tervek előkészítése.
Péntek – november 16.
15.30 Megérkezés, regisztráció
16.30 Köszöntő, Koszecz Sándor - Örökség Népfőiskolai Szövetség elnöke
16.40 Baranta bemutató
17.00 Bevezető előadás Ács Sándorné – agrármérnök, környezetvédelmi szakmérnök, Kishantosi Vidékfejlesztési Központ ügyvezetője: Válaszúton az emberiség...
17.30 Filmvetítés – Fenntartható gazdaság (Dán ökogazdaság)
17.50 Vukics Ferenc – Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem tanára: Helyi erőforrásokra alapozott szerves közművelődés
18.20 Vacsora, beszélgetés
Szombat – november 17.
09.00 Závogyán Magdolna - Békés Megyei Önkormányzati Hivatal Kulturális Tanácsnoka: Önkormányzatok és civil szervezetek együttműködésének lehetőségei
09.30 Varga Géza - Gaia Alapítvány elnöke: Fenntartható vidékfejlesztés a globális problémák tükrében (energia, klímaváltozás, demográfia)
10.00 Rózsa Péter – Virágoskút Kertészeti Kft. Mezőgazdasági szövetkezések tapasztalatai, az együttműködés esélyei
10.30 Szilágyi Ákos - Nyitott Kert Alapítvány ügyvezetője: Helyi bioélelmiszer értékesítési rendszer működése és tapasztalatai, (helyi bioélelmiszer hálózatok működése, közösség által támogatott mezőgazdaság)
11.00 Kávészünet
11.30 Lantos Tamás – Markóc Polgármestere Kistelepülések esélyei
12.00 Máté László A visnyeszéplaki kísérlet
12.30 Almássy Tamás – Kaláka Kör Szívességbank, KÖR, időbank, helyi pénz és a helyi gazdaságot erősítő más közösségi módszerek
13.00 Ágostházi Bence – Kerekasztal-Kör Tanácsadó Kft. Organikus szervezetfejlesztés és a civil szervezetek előtt álló feladatok
13.30 Ebédszünet
15.00 Műhelymunka
Műhelyek: 1. Gazdasági együttműködések, közösségépítés Feladat: együttműködési területek feltérképezése a civilek, az önkormányzatok, intézmények és egyéb gazdasági szereplők között
Szövetséget a szkíták úgy kötnek, akivel kötnek: egy nagy cserépedénybe bort öntenek, és azt összekeverik a szövetséget kötők vérével. Előzőleg hegyes késsel megsebzik, vagy karddal kissé megvágják testüket, azután pedig a serlegbe mártanak egy kardot, nyilakat, egy harci fokost, és egy lándzsát, majd hosszasan imádkoznak, azután pedig isznak ők maguk is, akik ily módon szövetséget kötöttek, meg kíséretük legtekintélyesebb tagjai is.
Herodotosz
"Szent László (1077-1095) arcában a pártus királyok arca jön vissza valami egészen
időtlen mélységből... ez nem egy személyes arc, időtlen ez a királyi arc, mely a
királyi szkíta népek körében bukkan fel, és mindig az uralkodó arcvonásait állítja
elénk... Ha valaki egy árpádházi arcába belenézett, ismeretlen érzés és gyönyör
fogta el, mert olyan volt, mint hogyha az emberiség fényteli korszakát látta volna.
Azt az emberi arcot, amely közvetlenül a teremtés második pillanatában készült el.
Ezek nem földi arcú emberek voltak..."
Te vagy mindennek ős életfája , te izzó tűz örök forrata.Kibül ered minden alkota.
Karacsay Kódex
A gének nem hazudnak!!!!!!!
Grover Krantz nyilatkozta: „A magyarság ősisége egyenesen meglepő; én mezolitikumi nyelvnek találom, amely megelőzi a neolitikumi kort.”[8] Emellett még azt is kijelenti, hogy ha ez igaz, akkor a magyar nyelv tulajdonképpen a legidősebb helybeni nyelv Európában, vagyis az itt élők eredeti nyelve. (Krantz, 72)