Kedden a TU24 jelű kisbolygó 538 ezer kilométernyire, a Föld és a Hold távolságának alig 1,4-szeresére közelíti meg a Földet. A 250 méteres objektum a legnagyobb meteor, ami az utóbbi húsz évben a közelünkben járt.
A TU24-et tavaly október 11-én fedezték fel az arizonai Catalina Sky Survey intézet kutatói – írja [1] a New Scientist. Az objektum fényessége alapján a tudósok akkor 150 és 600 méter közé saccolták a kisbolygó átmérőjét, de ennél pontosabbat nem tudtak mondani a meteorról. Szerdán – akkor olyan messze volt a Földtől, mint a bolygónk és a Hold közötti távolság tizenegyszerese – a NASA kaliforniai Goldstone rádióteleszkópjával öt órán át vizsgálta az objektumot. Az űrhivatal szakemberei kiderítették, hogy a TU24 nagyjából 250 méter széles.
"Utoljára 1985 szeptemberében láthattunk ilyen nagy meteort ilyen közel a Földhöz" – nyilatkozta a lapnak a NASA Földhöz közeli objektumokat vizsgáló programjának vezetője, Don Yeomans. "Az ismert aszteroidákból kiindulva 2027-ig nem is lesz ilyesmire példa." A szakember szerint egyébként gyakrabban történnek ilyen közeli találkozások, csak nem vesszük észre ezeket: nagyjából hétezerre becslik a hasonló méretű, a Föld pályája mellett elhúzó objektumokat, de még csak egyötödüket fedezték fel. A kaliforniai megfigyeléseket vezető Steven Ostro elmondta, hogy a TU24 pályáját is sikerült meghatározniuk, és 2170-ig biztosan ki tudták zárni azt, hogy a meteor bármilyen veszélyt jelentene a Földre.
A TU24 a NASA felvételein
Két meteor ha találkozik
Az alakjából ítélve elképzelhető, hogy a kisbolygó két meteor találkozásának az eredménye. Előfordul, hogy két, egymás körül keringő aszteroida elég energiát veszít ahhoz, hogy egy meteorrá zuhanjon össze. Ostro szerint a Földhöz közeli aszteroidák egytizede valószínűleg ilyen egyesüléssel keletkezett, további 10-15 százalékuk körül pedig kering egy másik meteor.
A TU 24 kedden fogja legjobban megközelíteni a Földet, akkor 538 ezer kilométerre, vagyis a Föld-Hold távolság 1,4-szeresére lesz tőlünk. Örülhetünk neki, hogy nem sokkal közelebb: egy ilyen méretű objektum súlyos katasztrófát idézne elő a Földön. A NASA reményei szerint év végéig feltérképezik a közelünkben levő, több mint egy kilométer átmérőjű kisbolygók 90 százalékát. Az űrhivatal szerint azonban fontos lenne, hogy az egy kilométer és 140 méter közötti átmérőjű meteorokat is felmérjék. "Így 99 százalékos biztonsággal tudnánk idejében észrevenni a bolygónkra esetleg veszélyes objektumokat." – fogalmazott a szakember. Erre a kutatásra azonban a NASA szerint egyelőre nincs elég pénz.
Szövetséget a szkíták úgy kötnek, akivel kötnek: egy nagy cserépedénybe bort öntenek, és azt összekeverik a szövetséget kötők vérével. Előzőleg hegyes késsel megsebzik, vagy karddal kissé megvágják testüket, azután pedig a serlegbe mártanak egy kardot, nyilakat, egy harci fokost, és egy lándzsát, majd hosszasan imádkoznak, azután pedig isznak ők maguk is, akik ily módon szövetséget kötöttek, meg kíséretük legtekintélyesebb tagjai is.
Herodotosz
"Szent László (1077-1095) arcában a pártus királyok arca jön vissza valami egészen
időtlen mélységből... ez nem egy személyes arc, időtlen ez a királyi arc, mely a
királyi szkíta népek körében bukkan fel, és mindig az uralkodó arcvonásait állítja
elénk... Ha valaki egy árpádházi arcába belenézett, ismeretlen érzés és gyönyör
fogta el, mert olyan volt, mint hogyha az emberiség fényteli korszakát látta volna.
Azt az emberi arcot, amely közvetlenül a teremtés második pillanatában készült el.
Ezek nem földi arcú emberek voltak..."
Te vagy mindennek ős életfája , te izzó tűz örök forrata.Kibül ered minden alkota.
Karacsay Kódex
A gének nem hazudnak!!!!!!!
Grover Krantz nyilatkozta: „A magyarság ősisége egyenesen meglepő; én mezolitikumi nyelvnek találom, amely megelőzi a neolitikumi kort.”[8] Emellett még azt is kijelenti, hogy ha ez igaz, akkor a magyar nyelv tulajdonképpen a legidősebb helybeni nyelv Európában, vagyis az itt élők eredeti nyelve. (Krantz, 72)