Utolsó szakrális királyunk, Hunyadi Mátyás trónra lépésének 550. évfordulóját ünnepelhetjük 2008-ban. Igazságos nagy királyunk, szinte minden területen kimagasló értéket hozott létre és hagyott az utódokra és az utókorra, az ország felvirágoztatására úgy az országépítés és ország-védés, mint a kultúra területén. Nyilvánvaló, hogy halálát miért mérgezés – erőszakos halál - okozta.
Ő az, aki visszaszerezte a Szent Koronát, és különösen nagy becsben tartotta az Árpád-házi sávozott jelképünket. Hivatalos és titkos pecsétjein e jelkép szinte mindenütt jelen van. Műveltsége, a tudomány, a művészetek megbecsülése, szeretete, támogatása szinte egyedül álló történelmünk során.
A kulturális kormányzat 2008-as esztendőt a „Reneszánsz Évének” nyilvánította, és egy éven keresztül mutatja be, a reneszánsz korát és örökségét.
A Magyar Nemzeti Galériában március 29. és július 27. között tekinthető meg a nagyközönség számára „Mátyás király öröksége – Késő reneszánsz művészet Magyarországon a 16-17. században” című kiállítás.
A kiállítás 450 műtárgya több ország múzeumainak összefogásával valósulhatott meg. A kiállításra 400 milliót biztosítottak.
E kiállítás előzményének tekinthetjük az1983-ban már megrendezett „Mátyás király és a magyarországi reneszánsz” tárlatot, melyet 550 ezren tekintettek meg.
A jelenlegi kiállítás, mint címe is jelzi, Mátyás királyunk halálát követő reneszánsz örökséget mutatja be. A kiállítás nyolc főbb egységre tagolódik: Jagelló-kor, - Magyarországi humanisták és a késő reneszánsz művészet, – Vallási megújulás művészeti emlékei, - Síremlékművészet, - Az építészet emlékei, - Néhány konzervatív iparművészeti műfaj, - Festészet és sokszorosított grafika, - Ötvösművészet címek alatt.
A Magyar Nemzeti Galéria kiállítása szervesen kapcsolódik a napokban megnyílt, Iparművészeti Múzeum Beatrix királyné majolikahozománya Budapesten című kiállításhoz is.
A kiállításhoz ingyenes tárlatvezetések, Szabadegyetem előadás-sorozat és gyerekek számára igen érdekes szombat-vasárnapi családi programok kapcsolódnak.
A kiállítás megtekintését az ifjúság számára az ország minden részéből érkezőknek kedvezményes utazási feltételekkel biztosítják.
A kiállítás megnyitója a zsúfolásig megtelt hallban és emeleten összegyűltek előtt zajlott.
Szövetséget a szkíták úgy kötnek, akivel kötnek: egy nagy cserépedénybe bort öntenek, és azt összekeverik a szövetséget kötők vérével. Előzőleg hegyes késsel megsebzik, vagy karddal kissé megvágják testüket, azután pedig a serlegbe mártanak egy kardot, nyilakat, egy harci fokost, és egy lándzsát, majd hosszasan imádkoznak, azután pedig isznak ők maguk is, akik ily módon szövetséget kötöttek, meg kíséretük legtekintélyesebb tagjai is.
Herodotosz
"Szent László (1077-1095) arcában a pártus királyok arca jön vissza valami egészen
időtlen mélységből... ez nem egy személyes arc, időtlen ez a királyi arc, mely a
királyi szkíta népek körében bukkan fel, és mindig az uralkodó arcvonásait állítja
elénk... Ha valaki egy árpádházi arcába belenézett, ismeretlen érzés és gyönyör
fogta el, mert olyan volt, mint hogyha az emberiség fényteli korszakát látta volna.
Azt az emberi arcot, amely közvetlenül a teremtés második pillanatában készült el.
Ezek nem földi arcú emberek voltak..."
Te vagy mindennek ős életfája , te izzó tűz örök forrata.Kibül ered minden alkota.
Karacsay Kódex
A gének nem hazudnak!!!!!!!
Grover Krantz nyilatkozta: „A magyarság ősisége egyenesen meglepő; én mezolitikumi nyelvnek találom, amely megelőzi a neolitikumi kort.”[8] Emellett még azt is kijelenti, hogy ha ez igaz, akkor a magyar nyelv tulajdonképpen a legidősebb helybeni nyelv Európában, vagyis az itt élők eredeti nyelve. (Krantz, 72)